Panel Rodzica

Światowy Dzień Książki 23 kwietnia

Książka w życiu każdego człowieka odgrywa duże znaczenie. W naszym przedszkolu staramy się nauczyć dzieci radości z czytania i zachęcenia ich do słuchania i czytania w dorosłym życiu. Z okazji tego święta dziś w naszym przedszkolu rozmawialiśmy ze starszakami na temat ich ulubionej książki. Wykonaliśmy również piękne prace plastyczne które zawierają sceny z ulubionych bajek przedszkolaków.

Dzień Ziemi w przedszkolu

22 kwietnia obchodzony jest Dzień Ziemi. Obchody tego święta mają na celu promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. W naszym przedszkolu obchodziliśmy to Święto w piątek. Pani Ala na samym początku pokazała i omówiła do czego służą pojemniki na odpady i dlaczego mają różne kolory (każdy kolor oznacza inny rodzaj odpadów). Wyjaśniła także, do którego pojemnika, jakie odpady wrzucamy. Nasze wspaniałe przedszkolaki, ochoczo podjęły się bardzo trudnego wyzwania jakim było segregowanie śmieci! Dzieciaki musiały rozpoznać z jakiego materiału jest odpad, aby wrzucić go do odpowiedniego worka. Trzeba przyznać - poradziły sobie wspaniale. Widać, że wiele z nich pomaga rodzicom w obowiązkach domowych

Święta Wielkanocne

Przedszkolaki również przygotowywały się do Świąt Wielkanocnych. Zrobiły piękne kurczaki, które siedzą w koszyku oraz koszyczki wielkanocne i jajeczka na patyku. Zdrowych, radosnych Świąt życzymy przedszkolakom i ich rodzinom.

Zajęcia języka angielskiego

Na zajęciach języka angielskiego, tym razem przedszkolaki uczyli się nazywać różne zwierzęta po angielsku. Rozpoznawanie i nazywanie zwierząt przychodziło im bardzo łatwo. Pani Ania jest zadowolona z umiejętności swoich wychowanków.

Pupile, których kochamy!

Starszaki z wielkim zaangażowaniem tworzyły portrety swoich pupili. Były to papuszki i pieski. Używały różnych środków artystycznych, aby portrety były najpiękniejsze. Papugi mają kolorowe piórka, a pieski kręcone loczki. Nasi wychowankowie mają naprawdę talent plastyczny.